Lakossági együttműködés, tudatos vízhasználat
Szerző: BakonykutiAdmin • 2026. június 26.

Lakossági felhívás a felelős vízhasználatra
A nyári melegben jelentősen megnő a vízfogyasztás. A FEJÉRVÍZ Zrt. és a Nemzeti Vízművek Csoport mindent megtesz annak érdekében, hogy az ivóvíz megfelelő mennyiségben és minőségben álljon rendelkezésre, és ne legyen szükség vízkorlátozásra. Ehhez azonban a lakosság együttműködése is fontos. ##A fokozott vízhasználat különösen érzékenyen érinti Bakonykúti települést, ahol a vízellátó rendszer a hirtelen terhelésnövekedésre fokozottabban reagál.
Az otthoni medencék feltöltésekor a vizet lassabban, kisebb vízsugárral engedjék. A nagy mennyiségű, gyors vízvételezés megváltoztathatja a hálózat nyomásviszonyait, és felkavarhatja a csőfalakon lerakódott, egyébként ártalmatlan üledékeket. Ennek hatására a víz átmenetileg sárgás, barnás vagy akár feketés elszíneződést mutathat. Kérjük továbbá, hogy különösen a reggeli és esti csúcsfogyasztási időszakokban lehetőség szerint mellőzzék a medencetöltést és az autómosást, a kertlocsolást tartsák ésszerű keretek között, valamint lehetőség szerint inkább a hajnali, kora reggeli órákra időzítsék. A tudatos vízhasználattal mindannyian hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a legnagyobb nyári melegben is mindenki számára elegendő ivóvíz álljon rendelkezésre
FEJÉRVÍZ Zrt.